Kabelky Gucci

Aj keď pár rokov dozadu by sa mohlo zdať, že módna značka Gucci upadá, dnes tomu už nie je tak. Nedávno bola zverená do rúk módnej návrhárke Fride Giannini, ktorá jej zase vrátila po Gucciovi Guccim a Tomovi Fordovi svoj lesk a čaro. A je to zásluha najmä aj ich krásnych kolekcií kabeliek. Ich kabelky totiž dávajú najavo k akej spoločenskej vrstve patríte, pretože povedzme si pravdu, nie každá z nás má to šťastie aby si mohla dovoliť kabelku za niekoľko stoviek až tisíc eur. A aj na základe tohto sa z kabeliek od Gucciho, ktoré ihneď spoznáte podľa loga zdvojeného písmena G, stal fenomén. Kabelky Gucci sú pre každú dámu určite tým najštýlovejším a zároveň najtrendovejším doplnkom aj dnes, pretože v tomto desaťročí zase začala veľká mánia okolo značiek, a tak sa stala luxusná klasika silným módnym trendom.

Znaka Gucii sa bezpochyby radí k tým značkám, ktoré vládnu svetu módy. Postarals a o to už v dobe jej založenia v roku 1921 Guccio Guccim ktorý sa rozhodol pre svoju lásku ku koňom založiť si obchod s doplnkami pre jazdu na koni. Vtedy asi ani len netušil, že vtedajšie dobové kabelky, ktoré navrhol si zachovajú svoj netradičný a jedinečný dizajn až doteraz. Asi sa ani niet čomu čudovať, pretože vo svete je všeobecne známe, že Taliani majú štýl a móde naozaj rozumejú. Veď z tohto poloostrova v tvare čižmy pochádzajú najzvučnejšie módne značky. Gucci vo svete módy je synonymom jedinečného talianskeho dizajnu, ktorý neskrýva dokonalosť čistoty línií a originalitu detailu. Najväčší kabelkový boom vyvolal v období druhej svetovej vojny jeho ikonická kabelka, ktorú navrhol, tzv. Gucci Bamboo Bag. Táto kabelka bola nápaditá najmä svojou rukoväťou, alebo uškom ak chcete vyrobeným z bambusu. V šesťdesiatych rokoch Gucci uviedol ďalšiu ikonickú kabelku, ktorá niesla meno Jackie O. Táto kabelka bola vyrobená pre šarmantnú Jacqueline Kennedyovú-Onassisovú prvú dámu Ameriky a vtedajšiu módnu ikonu. Nasledovala kabelka
Hobo Bag, ktorú milovala aj Liz Taylorová, ale aj Peter Sellers a Samuel Beckett. Všetky tieto kabelky ponúka táto módna značka vo vynovenej podobe dodnes.